Belly Dance

Belly Dance

Magia, zmysłowość i wspólnota kobiet!

Taniec brzucha (taniec orientalny, belly dance, raks sharki) to mix technik tańca wywodzących się z Bliskiego Wschodu. Dziś tańczy się go na całym świecie, ale kolebką pozostaje Egipt i kairskie sceny, gdzie wciąż rodzą się nowe trendy. Opiera się na płynnych ruchach miednicy i klatki piersiowej, którym towarzyszą przestrzenne kroki, obroty i pozy.

Dzięki bogactwu gatunków wykonuje się go zarówno na dużych teatralnych scenach, jak i podczas kameralnych rodzinnych spotkań. Często tańczy się z rekwizytami (woale, skrzydła Izydy, jedwabne wachlarze).

Jest to taniec dla kobiet w każdym wieku. Na zajęciach uczymy się, jak pięknie się poruszać, wykorzystując naturalne atuty. Taniec pomaga w otwarciu się na swoje ciało – afirmuje i wyzwala z kompleksów. Kursantki nabierają pewności siebie i wiary w swoje działania. Skutkiem ubocznym jest prosta sylwetka, mocniejsze mięśnie brzucha i znacznie lepsza koordynacja ruchowa.

Na zajęciach tańczymy w stroju niekrępującym ruchów – legginsach i dopasowanej bluzce, zwykle boso lub w skarpetkach/baletkach. Warto mieć również coś do podkreślenia pracy bioder – chustę z monetami lub frędzlami, pareo lub szeroki szal.