Break Dance i Hip-hop dla dzieci

Po prostu tańcz!

 

Breakdance (inne nazwy: break, breaking, bboying) – rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych, oraz kroków wykonywanych „w parterze”, czyli rękami i nogami (a często całym ciałem) na ziemi.

Zajęcia kształtują poczucie rytmu i ogólną sprawność fizyczną. To taniec przeznaczony jest dla osób poszukujących wyzwań i mnóstwa ruchu. Break dance jest tańcem bardzo widowiskowym, efektownym i żywiołowym.

Hip-Hop to niezwykle dynamiczny i energiczny „taniec ulicy”, łączący i asymilujący techniki takie jak locking, popping, funk i house. Największą popularność zdobył dzięki teledyskom i koncertom wykonawców z kręgu muzyki hip-hop, soul, R N B, pop.
Charakterystyczne cechy hip-hopu to izolacje i plastyczna praca górnej partii ciała, umiejętne wykorzystanie przepony oraz nisko ugięte kolana.
Taniec hip-hopowy w dużym stopniu opiera się na improwizacji tańczącego. Bardzo ważna jest także mimika twarzy, która stanowi dopełnienie ruchów ciała.

Połączenie tych dwóch form tanecznych zapewnia mnóstwo dobrej zabawy dzieciom.

Break Dance i Hip – Hop stały się odskocznią dla najmłodszych od codzienności i dobrą formą spędzania wolnego czasu. Dlatego jest bardzo popularnym stylem tanecznym zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt, a mieszane duety są bardzo widowiskowe.