TRX

TRX czyli Total-body Resistance Excercise.

Kompleksowy trening całego ciała z wykorzystaniem taśm oporowych !

 

 

TRX to skrót od Total-body Resistance Exercise. Oznacza ćwiczenia całego ciała wykonywane przy użyciu specjalnych, regulowanych taśm w podwieszeniu. TRX określa się często mianem kompleksowego treningu w podwieszeniu, gdzie czynnikiem wspierającym jest grawitacja. Określenie to bierze się stąd, że podczas ćwiczeń przynajmniej jedna część ciała znajduje się w powietrzu, automatycznie tworząc w ten sposób niestabilne środowisko. To z kolei zmusza ciało do odpowiedzi i zaangażowania mięśni brzucha i pleców, zarówno podczas samego wykonywania ćwiczenia, jak i w pozycji wyjściowej.
TRX to niezwykle efektywne zajęcia, które kształtują poprawną motorykę, rozwijają siłę, wytrzymałość, szybkość i moc. Podczas treningu pracuje całe ciało, ćwiczenia uruchamiają wszystkie grupy mięśni stabilizujących, a także mięsnie głębokie, co wspiera stawy, posturę i postawę, a także poprawia elastyczność.
TRX jest samodzielnym, kompleksowym treningiem, ale może również stanowić uzupełnienie innych sportów, uwględniając indywidualne zapotrzebowanie na wzmocnienie określonych partii ciała bez ryzyka kontuzji, a także po urazach układu ruchu w celach rehabilitacyjnych. Przy treningu z taśmami można dopasować zestawy treningowe do aktualnej formy, poziomu sprawności, stopnia zaawansowania, ale też przebytego urazu, żeby szybciej wrócić do formy.
Jednym słowem, ćwiczenia dla każdego !